Výlety a zázemí Kašperských hor

Poznávání centrální části Národního parku Šumava...

Umístění v Kašperských Horách zpřístupňuje zejména centrální část Národního parku Šumava, dosažitelná je nejen Česká, ale i Bavorská strana hranic. Bydlíte na kraji historického města Kašperské Hory v nadmořské výšce 730 m nad nímž dominuje královský hrad Kašperk (866 m).

V zimě je ideální na rodinné sjezdové lyžování a výcvik (skiareál s délkou sjezdovek 1,8 km, půjčovna vybavení, lyžařská škola, večerní lyžování, občerstvení), nástupiště do lyžařské stopy. V okolí dostupná větší lyžařská střediska (Churáňov, Špičák) i běžecké stopy v oblasti Churáňova, Kvildy, Modravy a Prášil. Výlety na sněžnicích.

V létě základna pro pěší a cykloturistické výlety s využitím vlastních aut nebo linkových autobusových spojů i s cyklovleky. Vodácké splutí 3 km vzdálené Otavy a rybaření. Jízda na koních. Pěší procházky v blízkém okolí, sběr hub. Fotografování. Výlety autem po celé Šumavě a dalších hradech (Rábí, Velhartice). Možnost návštěv šumavských jezer, vrcholů, rozhleden. Pozorování jelenů, vlků i bizonů. Prohlídka muzeí a kostelů v Kašperských Horách a památek na Šumavě. Návštěva Aquaparku nebo zimního stadionu v blízké Sušici

V městě Kašperské Hory najdete restaurace, kavárny, cukrárnu, pizzerii, minipivovar, nákupní středisko a večerky, vše v dosahu od 300 do 600 m. Dále informační a zdravotní středisko, lékárnu, policejní a čerpací stanice, pošta, kino, bankomat ČS, nová multifunkční sportovní hala s posilovnou. Kašperské Hory jsou dostupné autem, autobusem i (vlakem do Sušice) ze tří krajů.

Odkaz na výlety na webu České hory

Zásady ochrany osobních údajů: Provozovatel webu prohlašuje, že získané osobní údaje neposkytne třetím stranám a bude je užívat pouze ke splnění svých obchodních aktivit. Použitím kontaktního formuláře s tímto využitím osobních údajů souhlasím.

Zadejte prosím Vaše jméno a příjmení.

Zadejte prosím Vaši e-mailovou adresu.

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo.

Napište nám zprávu.

Invalid Input